Alan Wake: American Nightmare

При першій зустрічі з American Nightmare найбільше дивує ось що: забутий серіальний, епізодичний формат оригінального Alan Wake, але при цьому ніхто навіть не думає пояснювати підгрунтя того, що відбувається. Немає навіть фірмового короткого змісту попередніх серій. Непідготовленому гравцеві не зовсім буде зрозуміло, що за чортівня твориться в американській глушині. Це ніби як і продовження сюжету про Алана, але, з іншого боку, «Американський кошмар» може зійти і за фантазію за мотивами. Нагадаємо: оригінальний Alan Wake здавався розумною стилізацією під роман (або фільм) жахів і дослівно цитував Кінга, Хічкока та інших класиків жанру. Такий підхід дозволяв трактувати дивний фінал по-різному і дозволяв взагалі не відповідати на питання, дозволяючи гравцям самим фантазувати, що ж сталося з Аланом і його дружиною після закінчення гри.

American Nightmare, на подив, не користується напрацьованим матеріалом і замість історії про Алана-письменника, який не дуже-то добре вмів складати кінцівки своїх романів, пропонує абстрактну історію про Алана-любителя картатих сорочок, який добре стріляє з автоматичної зброї. Це, звичайно, все більше Родрігез, ніж Лінч або Кінг. Сміливий крок з інтелігентного трилера в фільми категорії «Б».

Alan Wake: American Nightmare

• Як і раніше, ліхтарик — ваша головна зброя. Нестачі в батарейках, втім, не спостерігається.

На цей раз Алан потрапляє в епізод телевізійного серіалу Night Springs, до якого сам же і писав сценарій. Найбільш хвилюючі теми шоу (квантове безсмертя, паралельні реальності і дзеркальні двійники) залишили деякий відбиток на свідомості белетриста. Він залишається один на один зі своєю темною сутністю, трохи психованим містером скретч. Злий двійник постійно виступає в розкиданих по Арізоні телевізорах і всіляко лякає головного героя.

Зміна декорацій і стилю, в свою чергу, означає більше перестрілок з ворогами. Потойбічна голота з вилами нікуди не поділася, нам все так же протистоять оповиті темрявою реднека. Вироблені раніше шаблони поведінки прекрасно підходять і до нової гри: сільськогосподарське обладнання краще обходити за версту, а побачивши темні силуети, потрібно обов'язково світити на них ліхтарем — і вже тільки після того, як тьма розсіється, відкривати вогонь по вразливих чудовиськам. З'явилися нові різновиди монстрів — деякі з них на світлі розщеплюються на кілька гадів поменше, а інші люблять ненадовго перетворюватися в зграю ворон. Головна відмінність від оригінальної гри — тікати від ворогів більше не потрібно. Як правило, у Алана при собі мисливську рушницю, пістолет-кулемет і пара світлошумових гранат — тьма, бережися! Для любителів розстрілювати монстрів в American Nightmare є навіть додатковий аркадний режим, в якому Уейк намагається вижити до світанку серед стурбованих селян. Множник очок збільшується, якщо ухилятися від ударів, а додаткова зброя відкривається за збір сторінок рукопису в одиночній грі.

Alan Wake: American Nightmare

• Один з нових ворогів, величезний бугай з різаком, майже не відрізняється від старих громив з бензопилами.

До речі, сама рукопис тепер не веде героя за руку, як в оригіналі. Якщо раніше все написане в ній неминуче збувалося, то тепер Уейк доводиться самому виконувати описані на клаптиках паперу умови, щоб просунутися далі. Якщо Алан робить все по написаному, трапляється щось, що рухає сюжет вперед. Події часто маячні нікуди. Наприклад, хто б міг подумати, що без диска британської рок-групи Kasabian з неба не зможе впасти супутник і зруйнувати нафтову вишку? Гравець в подиві, а Алан і сам толком не може зрозуміти логіку подій, що відбуваються.

American Nightmare виглядає набагато приємніше, ніж додаткові епізоди в оригінальному Alan Wake, але акцент на стрілянину трохи бентежить — все-таки механіка гри заточена на улепетиваніе від ворогів, а не на їх умертвіння в промислових масштабах. Але за експериментами Remedy вкрай цікаво спостерігати. Стилізація під фільми Родрігеза цікава, але найбільше цікавить, ніж студія буде займатися далі.

PS Але якщо ви хочете пограти в «справжнього» Alan Wake, то вам прямий шлях в Steam, де не так давно вийшов PC-порт гри. До колекційної версії, між іншим, відразу додаються обидва вийшли DLC.

реіграбельность:
Класний сюжет:
оригінальність:
Легко освоїти:
геймплей:
7
графіка:
8
Звук і музика:
9
Інтерфейс і управління:
8

Дочекалися?
Динамічний спін-офф до Alan Wake з новою стилізацією, маячних (в хорошому сенсі) сюжетом і упором на екшен.
Рейтинг «Манії»: 7,5
"Добре"