Caesar 4

Ми тут в «Игромании», якщо раптом хто не пам'ятає, продовжуємо цикл передач «Містобудівні стратегії нашого часу». За кілька звітних місяців вийшло відразу три гри в одному і тому ж антуражі і практично одним і тим же геймплеєм. CivCity: Rome і Glory of the Roman Empire вже відстрілялися, отримавши по шість з половиною балів кожна. Пояснити такі низькі оцінки просто: ці проекти не просто не показали нам нічого нового, а тупо скопіювали концепцію кращої містобудівної стратегії — Caesar 3 (вийшла, про всяк випадок, в далекому 1998 року).

добра всередині

Caesar 2

Caesar 3

* * *

Зовсім недавно (у вересневому номері «Игромании») мої колеги Степан Чечулин і Ігор Варнавский зійшлися на думці, що Glory of the Roman Empire і CivCity: Rome жодного разу не конкуренти Caesar 4. Обидва проекти дійсно програють четвертому «Цезарю» майже за всіма пунктами . Але це, скоріше, заслуга кривих рук розробників, ніж самого Caesar 4. За вісім минули з виходу третьої частини років в грі можна було зробити значно більші зміни …

З іншого боку, може в такому консервативному підході і ховається проста правда. Є ж у нас в індустрії приклад тієї ж Civilization — велика стратегія Сіда Мейера ось уже скільки років працює на одній і тій же концепції — і нічого, всі задоволені.


Реіграбельностьтак

Класний сюжетнемає

Оригінальністьнемає

Легко освоїтитак

Виправданість очікувань: 80%

Геймплей: 8.0

Графіка: 7.0

Звук і музика: 6.0

Інтерфейс і управління: 7.0

Дочекалися? Третій і головний в цьому сезоні «містобудівна симулятор про древній Рим». І хоча жодна з нововведень Caesar 4 не тягне на революцію, грати так само цікаво, як вісім років тому.

Рейтинг «Манії»: 7.5