Harry Potter and the Half-Blood Prince

Власники Nintendo DS і PSP крім квідичу, дуелей і зельеваренія можуть випробувати ігри чарівників: плюй-камені, вибух-кусачки і кеглі.

Ключова відмінність від попередньої гри серії криється в зрослої динаміці. Якщо раніше сценаристи змушували нас тинятися по всьому Хогвартс, виконуючи ідіотські доручення студентів, то тепер такі прирівняні до другорядних завдань, а сюжет, схопивши Гаррі за руку, бадьоро мчить через низку роликів і дуелей. Щоб гравець ніде особливо не затримувався, пазли, міні-ігри і пошук паролів до портретів-дверей майже зникли: портрети, наприклад, тепер самі вкладають ключові слова в уста Гаррі.

Замість адвенчури і поштових квестів нам пропонують практично екшен, в якому ключове місце відведено магічним поєдинків. Дуелі були і в п'ятій частині, але тепер їх на порядок більше. Кожен другий норовить кинути виклик, а в самому Гогвортсі працює кілька дуельних клубів, де йдуть бої на виліт. Сутички на чарівних паличках стали яскравіше, тепер вони більше схожі на справжній поєдинок із застосуванням магії. Заклинання ми кастуем самі, а не слухняно повторюємо їх за комп'ютером, з'явилася можливість ухилятися від атак опонента.

Відбулося також довгоочікуване повернення квідичу. Не раз і не два ви будете носитися верхи на мітлі по околицях. Особливо пощастило власникам Wii — з пультом і нунчаки як мітли або чарівної палички всі ці магічні екзерсиси виглядають куди веселіше.

* * *

Головне, що вдається новій грі, — вона майже позбулася характеристики «примітивна». У неї дійсно можна грати людям, далеким від пригод Поттера. Ключова проблема одна: автори занадто буквально розуміють фразу «повторення — мати навчання». Зілляваріння, дуелі, квідич. Дуелі, квідич, Зілляваріння. Квідич, дуелі … Нас з таким захватом водять по цьому магічному колі, що незабаром голова починає кружляти, хочеться попрощатися і, відкривши двері-портет, вийти геть.


Реіграбельность — так

Класний сюжет — немає

Оригінальність — немає

Легко освоїти — так

Виправданість очікувань: 70%

Геймплей: 7

Графіка: 7

Звук і музика: 8

Інтерфейс і управління: 7

Дочекалися? Шоста гра про пригоди Гаррі Поттера успадковує традиції п'ятої і додає до них сюди яскравого магічного екшену.

Рейтинг «Манії»: 6.5

"Вище середнього"