Metal Gear — історія найбільшої ігрової серії сучасності

Хідео Кодзіма, беззмінний сценарист, режисер і художній керівник серії Metal Gear Solid, мало не після кожного завершеного проекту зриває з себе шапку, б'є кулаком в груди і гордо стверджує: «Я все сказав, втомився і йду». Проте історія шпигуна Снейк (вірніше, Снейк) розтягнулася на сім чудових ігор, в ході яких Хідео піднімав теми людської пам'яті і ДНК, ядерного стримування, помилок історії, всесвітнього роззброєння і майбутнього нашої планети. Напередодні виходу восьмий канонічної частини серіалу, Peace Walker, ми згадуємо, що відбувалося в MGS ці двадцять три роки.

Metal Gear (1987)

У світі Metal Gear Solid до 2014 року планета загрузне в війнах (вони, по суті, стануть єдиним способом вирішення національних конфліктів), причому вести їх будуть в основному приватні військові корпорації. Для зручності контролю мілітарі-агентств придумана система Sons of the Patriots, яка ідентифікує бійця з його зброєю на молекулярному рівні. Простіше кажучи, якщо у солдата є гвинтівка, тільки він може їй стріляти. Ліквідує Оцелот (рука убитого Снейк взяла верх над особистістю Револьвера, і тепер вони злилися в симбіозі) отримує контроль над цією системою, перейменовує її в Guns of the Patriots і жадає перетворити весь світ в одне велике поле бою. Перешкодити йому — остання місія Соліда Снейк, швидко постарілого через генетичних особливостей клонів.

Четверта частина MGS замислювалася як грандіозний фінал, останнім «прости», і Хідео Кодзіма не збрехав — він вивів всіх живих персонажів саги на останній уклін, по кілька годин приділивши історії кожного. Розповісти щось конкретне ми просто не в силах: деякі кат-сцени Guns of the Patriots тривають по півтори години.

* * *

Що виходить на PSP Metal Gear Solid: Peace Walker розповість історію остаточного переходу Біг Боса на темну сторону сили. Для Кодзіма-сану це персональна «Помста ситхів»: події відбуваються після Portable Ops, але до оригінального Metal Gear, де нейкед вже ходить в главзлодеях. Крім іншого, окрема гра чекає і Райд, героя Sons of Liberty: до сих пір неясно, коли і про що буде Metal Gear Solid: Rising (зате гра вийде на Xbox 360 — несподіваний крок з боку Konami). Але стабільні MGS-анонси дають зрозуміти, що свою сагу Хідео Кодзіма може розширювати і доповнювати ще багато років. Головне — не переборщити.