Rulezz & Suxx: вердикт. Страусині перегони

Найдивовижніше, що є в "страусину бігах", це їх походження. Цій грі на роду було написано народитися десь на теплих берегах Японії, серед сакур і якодзун, а не в країні вічного холоду, пива "Балтика" і правлячої партії "Ведмідь: Єдина Росія". Так-так, ви не помилилися: "Страусині перегони" (вони ж Ostrich Runner) — продукт вітчизняного розливу, справжнє явище на торішньої московської "Конференції розробників ігор". Це гра з консольним концептом, консольної графікою і виключно консольним духом; її народження в країні, де слово PlayStation сприймається виключно як страшну лайку, — великий сюрприз.

Але вистачить ходити навколо. З назви можна практично відразу зрозуміти головний концепт гри. Тільки, на відміну від стародавнього розваги східних баїв і моджахедів, страуси в грі бігають самі по собі — без крикливого наїзника на горбу. Для більшого азарту на трасі розставлені численні пастки, а, хмм … "динаміка" бігу самих страусів підпорядковується всім законам інерції рухомого тіла. Страшно, говорите, звучить? На ділі ж ці веселі старти — не що інше, як типово префіксальних "мультяшна гонка". На місці буквально все атрибути жанру: і симпатична cell-shading графіка, і всілякі геги, і численні анімаційні приколи, і ураганна динаміка, і загальний гоночний драйв. І якщо спочатку гра здається простою і навіть примітивною, то, одного разу втягнувшись в процес, ви вже навряд чи зможете так просто зупинитися. Скажені швидкості, різноманітні пастки і підступні страуси-конкуренти, яке так і норовлять підставити ніжку і спихнути з траси, — все це дивним чином змушує повертатися до гри знову і знову.

"Страусині перегони" — на рідкість захоплююча гра, яка безумовно припаде до смаку всім любителям приставок, активістам з товариств з охорони тварин, дітям і червоноармійцям. Якщо ви належите до однієї цих почесних каст — неодмінно спробуйте.

Рейтинг: 7.5