Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic

Півсотні людей жити в такій тісноті протягом тижнів психологічно дуже важко. Слідкуйте за моральним духом своєї команди.

Саме такі види змушують забути про те, які муки доводиться терпіти в SH5. Втім, надовго забути все одно не вийде.

* * *

Зараз Ubisoft Romania виглядають одночасно смішно і безглуздо — як персонаж з американського мультфільму, що б'є себе молотком по голові. З одного боку, всі знають, що ці люди вміють робити симулятори: змогли ж вони якось поставити на ноги третю і четверту частину Silent Hunter. І аркади у них, в общем-то, вдаються (див. Blazing Angels), тобто з нехардкорной аудиторією розробники теж начебто знайомі. Але в такому разі незрозуміло, навіщо вони роблять гру, яка викликає однакову відторгнення у всіх. У старих фанатів — тому що вони позбулися багатьох звичних функцій. У нових — тому що грати-то хочеться, а як — незрозуміло. І у всіх відразу — тому що нормально грати на сьогоднішній день просто неможливо: баги, погана оптимізація, команда не слухається, а штучний інтелект часом поводиться як підсліпуватий сторож на складі з бруквою.

Battle of the Atlantic — це наочний зріз всіх проблем, які вивалює на голову гравцям кожна друга так звана «хардкорних РС-гра». Розробники вже самі не знають, для кого вони роблять свій продукт, і плюють на все пристойності. Цільова аудиторія скрипить зубами, лається, але все одно купує — інших пристойних симуляторів субмарини начебто і немає. У підсумку все (включаючи, мабуть, самих розробників) сидять з розгубленим виглядом і чекають, поки хто-небудь зробить для гри черговий чарівний мод або фанатський патч, після якого все запрацює як треба. І будьте впевнені — коли-небудь зроблять і запрацює. Але до того часу на глибині нам робити нічого.


Реіграбельностьтак

Класний сюжетнемає

Оригінальністьнемає

Легко освоїтинемає

Виправданість очікувань: 60%

Геймплей: 7

Графіка: 6

Звук і музика: 7

Інтерфейс і управління: 5

Дочекалися? П'ята частина єдиного в своєму роді серйозного симулятора підводного човна, грати в який все одно буде неможливо — як мінімум протягом декількох найближчих місяців.

Рейтинг «Манії»: 5,5

«Середньо»