The Incredible Adventures of Van Helsing

В The Incredible Adventures of Van Helsing вам належить приміряти капелюх сина заслуженого винищувача нечисті, нині відійшов від справ. Продовжуючи сімейні традиції, Ван Хелсінг-молодший носить крислатий головний убір і довгий плащ, а всім іншим заняттям воліє полювання на монстрів.

Отримавши з східноєвропейського регіону Боргова лист з проханням про допомогу, головний герой вирушає в дорогу, щоб закликати до порядку остаточно Розперезану нежить. У поході по злачних місцях його супроводжує привид леді Катаріни — подруги будинку Ван Хелсінг, яку свого часу дав притулок легендарний доктор.

Супутниця розумна, уїдлива і не лізе за словом в кишеню — раз у раз вступає в перепалки з героєм і відпускає їдкі коментарі з приводу подій, що відбуваються. Гра взагалі може похвалитися на рідкість бадьорими діалогами, що нетипово для жанру ARPG, де спілкування героїв зазвичай відбувається за допомогою сумовитих шаблонних фраз.

The Incredible Adventures of Van Helsing

• Розібратися в хитросплетіннях інтерфейсу дуже нелегко.

У всьому, що стосується наративу та опрацювання світу, Van Helsing заслуговує усіляких похвал. Уміло розбавивши готику стімпанком, розробники створили оригінальний сеттінг, в якому вампіри і перевертні органічно поєднуються з паровими роботами. До того ж NeocoreGames філігранно оперують контекстами, щедро вплітаючи в розповідь відсилання до величезної кількості явищ західної масової культури, від загальновідомих фольклорних сюжетів і легенд про короля Артура до «Монті Пайтона» і «Володаря Кілець».

Шкода, що в повній мірі отримати задоволення від гри заважають прикрі технічні косяки: раз у раз доводиться стикатися з вильотами, гальмами і незрозумілими зависаннями. Правда, є надія, що все це «вилікують» патчами. А ось кривому і заплутаному інтерфейсу вже ніщо не допоможе.

Викликати зрозуміле структуроване меню, в якому були б зведені воєдино інвентар, статус героя і древо умінь, тут не можна — все елементи розкидані безпосередньо по ігровому екрану. Розібратися в хаосі плашок, іконок та індикаторів з ходу не вийде навіть у самих проникливих. Проблема посилюється тим, що в грі відсутня скільки-небудь виразний туторіал, на що тиснути і де шукати ті чи інші функції, нам пропонують розбиратися самим. Управління теж не найзручніше, але при тутешньої простий, навіть кондової бойової системі не надто напружує — дратує тільки неможливість повернути камеру.

The Incredible Adventures of Van Helsing

• За тутешніми мірками — це дуже нечисленна група ворогів.

Головний же недолік The Incredible Adventures of Van Helsing полягає у відсутності класів. Гаразд, нехай грати можна лише за Ван Хельсинг-молодшого, але чому на старті йому не можна прищепити різні нахили? В результаті сенсу немає ні в повторних проходженнях, ні в кооперативі: чотири однакових героя будуть безглуздо товпитися в гущі ворогів, тому як можливостей для осмислених командних дій гра не надає.

І чому, чорт забирай, не можна було зробити іграбельним персонажем Катарину? У синглі вона Ван Хелсінг не тільки супутник, але і соратник. Її точно так же можна екіпірувати, прокачувати і використовувати в бою, відправляти в місто за зіллям лікування або покласти на неї обов'язки по збору лута, позбавивши себе від необхідності особисто підбирати барахло.

Безальтернативність проходження поряд з технічними проблемами псує враження від дуже непоганої гри. У NeocoreGames зробили action-RPG, в якій остогидле фентезі з гномами і чаклунами поступилося місцем готичному стімпанк, а персонажі в вряди-годи говорять як нормальні люди, а не Нерд-ролевики на з'їзді в підмосковному лісі. Але відсутність нехай одного, але дуже важливого елементу робить марними всі інші. Не буває плову без рису, не буває хороших ARPG без системи класів.

реіграбельность:
Класний сюжет:
оригінальність:
Легко освоїти:
геймплей:
6
графіка:
7
Звук і музика:
8
Інтерфейс і управління:
5

Дочекалися?
Непогана action-RPG, при створенні якої на 100% виклалися сценаристи, але неважливо спрацювали програмісти і Геймдизайнер.
Рейтинг «Манії»: 6,5
«Середньо»