Повернення на шлях самурая. Огляд Shadow Warrior 2

Dark Messiah of Might and Magic
Shadow Warrior (2013)
Shadow Warrior (1997)
Far Сry 3: Blood Dragon

чарівний Схід

Автори продовжили робити те, що у них виходить найкраще. Shadow Warrior 2 зберегла всі переваги попередньої гри, і це добре. Проблема в тому, що нічого принципово нового в сіквелі не з'явилося. Хоча не можна з упевненістю сказати, що фундаментальні зміни пішли б грі на користь.

Головний герой — все той же Ло Ван, що випромінює харизму і вселенську крутість. Він, як і раніше, постійно жартує, скаче як очманілий за рівнями і шматує демонів та іншу нечисть. Глибокою історією Shadow Warrior 2 похвалитися не може, так це їй і не потрібно, адже суть тут в ігровому процесі, а саме в запеклих сутичках з ворогами. Сюжет спонукає гравця влаштувати чергову м'ясорубку, і ладно.

Возвращение на путь самурая. Обзор Shadow Warrior 2

Продовження розповідає про вчений Камікі, дочки кримінального авторитета. Дівчина працювала в якійсь дослідницької лабораторії, де вивчала енергію ци і її вплив на людей. Одного разу щось пішло не так, свідомість Камікі відокремилося від тіла і оселилося в … голові Ло Вана. Відтепер герой чує все, про що говорить (або «думає») вчена дама. На словесних чварах цих двох персонажів і базується левова частка всіх жартів в грі. Жінка, яка живе в голові чоловіка, — це свіжо, незвично і весело.

Бідний Ло.

Возвращение на путь самурая. Обзор Shadow Warrior 2

► Чим ближче до фіналу, тим більше у героя зброї.

Так всю гру і буде герой піклуватися про добробут Камікі. Адже потрібно не тільки повернути дівчині тіло, але і розібратися, як подібне «переміщення» взагалі могло статися. Всі завдання об'єднані однією метою — допомогти наукового. То ми шукаємо щоденники Камікі, то збираємо якісь картки, а то і зовсім нишпоримо в пошуках карт доступу і виходів на іншу локацію.

Але всі ці завдання — лише привід для чергового Заруба і веселою стрілянини по сторонам. Чи не більше і не менше. Прямо як в екшенах кінця минулого століття.

Возвращение на путь самурая. Обзор Shadow Warrior 2

► Локації стали більше і різноманітніше. Носитися по ним одне задоволення.

Подорож в нікуди

Японський колорит Shadow Warrior на місці. Духом Сходу просякнуті і тутешні ліси, і храми в горах, і футуристичний місто. Мегаполіс нагадує декорації фільму «Той, що біжить по лезу»: похмура атмосфера, техногенні споруди і безперервний дощ. У дизайні інших локацій легко можна впізнати елементи японської архітектури.

У Ло Вана і всіх його товаришів є своя база — так звана «Гора дракона». Тут є два магазини, де можна купити боєприпаси і предмети для поліпшень. Тут же герой отримує завдання. Всі місії діляться на сюжетні і побічні. З першими все і так зрозуміло, а другі дозволяють набратися досвіду і прокачати як самого персонажа, так і його зброю.

Возвращение на путь самурая. Обзор Shadow Warrior 2

► Поліпшення гармат дозволяє брати деякі з них в обидві руки.

Після прибуття на ту чи іншу локацію відразу відзначаєш її розмах. Так, поля битв стали ширше в порівнянні з рівнями з попередньої гри. Карти генеруються випадковим чином, що, за задумом творців, має урізноманітнити ігровий процес. На ділі ж локації хоч і здаються великими, все ж досить нехитрі.

Але боротися з ордами нечисті, як і раніше, весело, і в запалі битви на простоту місцевих локацій, за великим рахунком, плювати.

Шлях самурая знаходиться в смерті

Зброї в Shadow Warrior 2 багато, все воно поводиться по-різному, та й виглядає здорово. Правда, найчастіше гра змушує використовувати катани і інші мечі з тесаками, так як патронів для дробовиків, автоматів, бластеров і пістолетів на всі ці юрби чортів і демонів не напасешся. А ще після кількох ударів холодною зброєю на всі боки весело летять відрубані кінцівки і бризкає кров.

Возвращение на путь самурая. Обзор Shadow Warrior 2

► Гра заохочує жорстоке ставлення до ворогів.

І взагалі сутички в ближньому бою опрацьовані краще перестрілок. Різкі нирки, випади і удари з плеча — основа бойової системи Shadow Warrior 2. Піти від ворожої атаки, ближній або дистанційною, для Ло Вана не проблема: він спритно переміщається з одного боку в інший, нагадуючи в бою героя Bloodborne.

Але Shadow Warrior 2 — гра довга, тому рано чи пізно бої, її стрижень, набриднуть. Ніби розуміючи це, розробники придумали неймовірну кількість монстрів: від дрібних і вертких чортів до величезних і потужних велетнів, яких однією катаної не візьмеш. Однак ближче до фіналу гра все одно видихається, і нескінченні битви перетворяться на рутину.

Возвращение на путь самурая. Обзор Shadow Warrior 2

► Битви відбуваються не тільки в загадкових лісах і печерах, а й в місті майбутнього.

продовження традиції

По суті, Shadow Warrior 2 — оновлена ​​версія попередньої частини, тільки більше, зі свіжими картами, ворогами, історією і оновленим арсеналом. Але чи так це погано? Зовсім ні. Це як і раніше чарівна гра з динамічними перестрілками і лютими сутичками в ближньому бою, а на більше вона і не претендує.

Возвращение на путь самурая. Обзор Shadow Warrior 2

► Якщо вам набридне вбивати десятки і сотні монстрів, зверніть увагу на кооперативний режим.

Але якщо вам і цього мало, то у Shadow Warrior 2 припасений ще один козир — кооперативний режим. Пройти гру можна з трьома друзями, і це прекрасно розбавляє одноманітний ігровий процес. Рубати, різати і начиняти демонів свинцем стає в чотири рази веселіше і в стільки ж разів цікавіше. Хто знає, може бути, саме кооперативний режим забезпечить грі довге життя …

* * *

Shadow Warrior 2 — нова порція щастя для шанувальників подібних ігор. Якщо DOOM вже давно пройдений, а бажання вбивати чортів залишилося, зверніть увагу на нову гру Flying Wild Hog. Незважаючи на відсутність нових ідей, вона здатна захопити на довгі години. А кооперативний режим дозволить розділити з друзями захват від непоганий бойової системи.

порадувало
засмутило
  • знайомий, але все одно цікавий ігровий процес;
  • великі локації;
  • чарівна Камікі;
  • дизайн і східний колорит;
  • цікавий кооперативний режим.
  • ближче до фіналу гра видихається;
  • майже повна відсутність нововведень;
  • дефіцит патронів, хоча здавалося б …
Як ми грали

У що: гра надана видавцем.
На чому: на PC
Скільки: двадцять годин.

«Ачівкі» редакції
«З мечем по життю»

Записатися в секцію будо і встати на шлях самурая.

Про локалізації
Гра на англійській мові.
Возвращение на путь самурая. Обзор Shadow Warrior 2

оцінка сайту
7, 0
добре

вердикт

Shadow Warrior майже не змінилася за минулі роки, «в глибині душі» це все той же кривавий екшен, що і в 2013-му. При цьому занадто сильно лаяти продовження за майже повна відсутність нових ідей не хочеться — вивірена бойова система, чимала кількість самих різних ворогів і кооперативний режим легко захоплять шанувальників жанру.