Warhammer 40000: Dawn of War 2 — Retribution

Закриття порталу в пекло супроводжується маленьким армагеддоном.

Така гнучкість принесла б Retribution галочку в графі «Реіграбельность», якби Relic не пошкодувала сил на нормальний одиночний режим. Тут всього одна кампанія з практично ідентичними місіями для всіх рас (на тасування супротивників і сюжетні ролики можна закрити очі). Навіть з абсолютно новою механікою заново проходити одні й ті ж завдання вам навряд чи буде цікаво. До того ж самі місії не є нічим незвичайного. Після виходу StarCraft 2 вимоги до добротного одиночному режиму в RTS помітно зросли, і Retribution цими нормативами категорично не відповідає. Так, тут є місія, де нам доведеться тікати від величезного танка імперців, щоб потім, у фіналі, рознести його власними ж турелями. Так, один раз доведеться закривати ворота до місцевого пекло, розганяючи моляться хаосітов. Так, нам доведеться помародерствовать в зруйнованому місті, поки з неба будуть падати бомби. І так, поки що це все одно найвдаліший сингл в історії серії. Але, зізнатися, всі ці розваги не варті і однієї хвилини від тієї екстреної евакуації бази з поступово вигоряючої планети або нічного винищення зомбі-колоністів у виконанні Blizzard.

Але навіть те, що є, можна зіпсувати дочиста, якщо через незнання грати в Retribution на складності нижче Hard. На Normal кожна місія доповнення перетворюється в зовсім сумну забаву «проведи натовп матюкаються архаровцев з точки А в точку Б». Чи не залишається потреби ні в яких тактичних прийомах: герої поодинці рвуть легіони ворогів, їм відверто наплювати на переважаючий вогонь противника. По-справжньому гра розкриває свій потенціал тільки на важкому рівні складності: тут доводиться няньчитися з кожним підрозділом окремо, ховати загони за укриттями, вибирати кращі позиції для снайперів і кулеметників і відігравати на клавіатурі собачий вальс, активуючи спецздібності юнітів. Проходження стає простіше і одночасно цікавіше, якщо долати кампанію в парі з одним — при такому розкладі всі ресурси діляться навпіл і кожен гравець бере під своє командирську крило половину армії.

* * *

Новий курс Relic одночасно радує і інтригує. Якщо з Dawn of War завжди було приблизно ясно, чого очікувати від чергового доповнення, то з Dawn of War 2 вже вдруге трапляється сюрприз. Retribution ледь уміщається в рамки звичайного аддона: шість іграбельних рас, помножені на разюче поглибити механіку і гнучкість в результаті обернулися справжнім фестивалем щедрості від Relic. Страшно уявити, що розробникам потрібно буде зробити, щоб перевершити Retribution в наступних (а їх не може не бути) доповнення.


Реіграбельностьнемає

Класний сюжетнемає

Оригінальністьнемає

Легко освоїтитак

Геймплей: 8

Графіка: 8

Звук і музика: 8

Інтерфейс і управління: 7

Дочекалися? Принципово новий вид аддона для Warhammer 40K: Dawn of War 2. Він не тільки не паразитує на могутньому оригіналі, а й здорово облагороджує і без того сильну стратегію.

Рейтинг «Манії»: 8,0

«Дуже добре»